HAKKIMIZDA

Renk Yapim is a local media distributor in Turkey which imports movie, documentary, animated series rights and distribute to the channels (Mainly low profile and medium profile broadcasters) in Turkey for about 25 years.

In addition to the distribution, we have been advising the broadcasters about new technologies in hardware and software, human resources, broadcast streaming design.

We have also post production unit. Including dubbing, video standards conversions, old movie restoration, color correction, etc... With all the branchs we have been working, Renk Yapim Inc. is a well known and a trusted firm in media and broadcast market in Turkey.Televizyonların sıfırdan kuruluşundan itibaren karşılaşacakları donanım, yazılım, teknolojik gelişmeler, insan kaynakları ve yayın akışı gibi her türlü kilit konudaki gelişmeleri de yakından takip ederek, zaman zaman çözümlerini ve tecrübelerini de yayıncı kuruluşlarla paylaşan firmamız, televizyonlar için en uygun içerikleri, kataloğunu da güncel tutarak sunmaktadır.

Elimizde bulunan yapımların tamamının listesini ve tanıtımlarını sitemizde bulabilirsiniz.

Renk Yapım’ın elinde bulundurduğu telif hakları arasında;

Free Tv Rights (FTA) :

Karasal ve/veya uydu yayını ücret karşılığı olmadan kullanıcısına sunan televizyonların bir yapımı yayınlayabilmeleri için gerekli olan telif hakkı.

Pay Tv :

Uydu ve/veya kablo yayınını aylık veya yıllık ücret karşılığı sağlayan kanal veya servislerin bir yapımı yayınlayabilmeleri için gerekli olan telif hakkı.

Video on demand (VOD) :

Kullanıcının servis sağlayıcı tarafından yayınlanan içeriğe istediği an ulaşabildiği durumlarda gerekli olan telif hakkıdır. Bu yayınlar bedava, aylık ücret mukabili veya izle öde şeklinde sunulabilir.

Internet Protocol Television (IP Tv) :

Video on Demand yayını kullanıcıya internet üzerinden sağlama hizmetine IPTV denir.

Non-theatrical Rights :

Bu haklar yapımların okul gösterimi, sinema kulübü gösterimi ve havaalanı gösterimi için gerekli olan telif haklarıdır.

Çalışmalarınızda başarılar dileriz…

Renk Yapım
Renk Yapım Hakkında