DİZİLER

Bonanza

Bonanza

Bonanza, baba Cartwright ve oğullarının maceralarını anlatan nostaljik televizyon dizisidir. Televizyon tarihinde en uzun süreyle yayınlanan ikinci dizi olan Bonanza, 14 sezonluk gösterimle ikinci sıradadır. Ülkemizde bir dönem TRT tarafından uzun yıllar seri halinde yayınlanan olan Bonanza, büyük beğeni kazanmış ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur.

Devamı +
Hayatüssahabe

Hayatüssahabe

Kum Sanatı kullanılarak hazırlanan bu eser Efendimizin örnek hayatını en güzel bir şekilde anlatmak amacıyla yapılmıştır. İslam’ın Altın Çağı” Hz. Muhammed ve Ashabının yaşadığı yıllardır. İslamiyet’in en iyi, en doğru ve en güzel yaşandığı günler de o günlerdir. Kıyamete kadar izinden gideceğimiz; Efendimizin ve Ashabının yaşantısını bu yapımda izleme imkânı bulacaksınız.

Devamı +
Cabir bin Hayyan

Cabir bin Hayyan

Cabir bir Hayyan (721-815) kimyager-eczacı olan bir ailenin oğlu olarak Horasan'da doğmuş ve Yemen'de okuduktan sonra Kûfe’ye giderek Abbasî halifesi Harun Reşit’e saray âlimi olarak hizmet etmiş bir bilim adamıdır. Orta Çağ Avrupası'nın Kimya alanına büyük ölçüde etki etmiş ve Kimya'nın da esasını oluşturmuştur. İmam Câferi Sâdık'ın talebesidir.

Devamı +
Hz. Hüseyinin Elçisi

Hz. Hüseyinin Elçisi

Hz. Hüseyin'in Basra'ya yolladığı elçisinin çağımıza yönelik önemli mesajlar içeren etkileyici hikâyesi bu dizi ile sizlerle. Bir elçinin kendisine emanet edilene gösterdiği sadakatin etkileyici ve iç acıtan hikâyesini bu dizi ile öğreneceksiniz. Yönetmenliğini Cevat Şemkadri’nin yaptığı 12 bölümden oluşan dizide Hz. Hüseyin’in yaşamına dair yürek yakan gerçekler ve bu gerçeklere canı pahasına dokunan bir elçinin öyküsü anlatılıyor.

Devamı +
Veysel Karani

Veysel Karani

Bu dizide, Yemenli büyük veli Veysel Karânî Hazretleri’nin hayatı anlatılıyor. Geçimini deve güderek temin eden bu zatın yaşamı oldukça sadeydi. Hasta, âmâ ve ihtiyar annesinden başka kimsesi yoktu. Güttüğü develer için belli bir ücret istemez, ne verirlerse kabul ederdi. Fakir olanlardan ücret almazdı. Müslüman olduktan sonra ömrü boyunca Sevgili Peygamberimizin aşkı ile yanıp tutuştu. Bir an bile Rabbini unutmadı. Kulluğunda o dereceye yükseldi ki, her hâli, her hareketi ve her sözü insanlara ibret ve nasihat oldu.

Devamı +
Ä°ÅŸgal

Ä°ÅŸgal

İslam Dünyası’nın bağrında yanan ateş… Dünya sisteminde adaletsizlik hissine yol açan büyük trajedi… Yerleşimler, işgaller, katliamlar… Bu dizi Ortadoğu’da yanan ateşe; dikkat çekiyor. 2008 yılında iki Emmy Ödülü kazanan ilk Arap kökenli televizyon dizisi olan ‘İşgal’ adlı dizide, İsrail’in 3 Nisan 2002 tarihinde, Cenin Kampı’nı işgal ederken yaşanan dramatik olaylar anlatılıyor.

Devamı +
O Bir Melekti

O Bir Melekti

Çocukları, eşi ve annesi ile yaşayan Behzat’ın sakin bir hayatı vardır. Her insan gibi sergilediği bazı davranışlar onunda bazen kendi eksiklikleri görmesini engeller. Bir gün ıssız bir yolda aniden karşısına çıkan gizemli bir kadına çarpar. Bu kaza onun hayatının dönüm noktasıdır ve Behzat artık büyük bir imtihanla karşı karşıyadır. Şimdi Behzat için inancını test etme, iyiyi kötüden ayırt etme ve doğru karar verebilme zamanıdır.

Devamı +
Emanet

Emanet

Kendi halinde bir sahaf olan Halil’in hayatı, kendisine ciltlemesi için getirilen bir kitaptan sonra değişir. Aslında getirilen bu kitap daha önce gördüğü bir rüya ile bağlantılıdır. İşte bundan sonra sahaf Halil bir sürü gizemli olay yaşamaya başlar. Kendisine emanet edilen kitap ile yeni bir yola girmeye başlayan sahaf Halil sürekli farklı rüyalar görerek bambaşka şeyler yaşamaya başlar. Bu müthiş rüyalar sonrası Halil’in hayatı zor bir hal alır.

Devamı +
Yara

Yara

Bir kıssaya atıfta bulunarak yapılan Yara dizisinde birçok ibret dolu hikâyeye yer verilmiştir. Neredeyse her açıdan birbirinden tamamen farklı olan ve iki kardeş Bozok ve İsmail’in aileleri etrafında dönen olaylara yer verilen dizide, kardeşlerden birinin manevi yönü çok kuvvetlidir. Diğer kardeş ise sürekli abisinin desteği ve gücüyle ayakta duran biridir. İsmail her başı sıkıştığında abisine gelmekte ve tüm yükünü ona yüklemektedir.

Devamı +
Mesafeler

Mesafeler

Muhsin eşini yıllar önce kaybetmiş ve iki çocuğuna bakmak zorunda olan bir babadır. Bu konudaki en büyük yardımcısı ise aynı binada yaşayan kız kardeşi Merziye’dir. Çocukların yaşları ilerledikçe Muhsin ve iki oğlu arasında sorunlar yaşanmaya başlar. Bir türlü doğru iletişimin sağlanamadığı baba ve oğul arasındaki ilişki her geçen gün daha da kötüleşmektedir.

Devamı +
Türkü Filmleri

Türkü Filmleri

Türkülerin konuları özel olduğu halde herkes türkülerde kendinden bir parça bulur. Çünkü orada dile getirilen duygular ortaktır. Türküler hemen hemen hepimizden bir parça taşır, bizi derinden etkiler. Türküler, genellikle Anadolu insanının içini döktüğü, sevincini, üzüntüsünü, sevgisini kısaca insanımıza ait bütün özellikleri samimi bir şekilde dile getirdiği, en içten söylemlerdir. İşte bu bölümde yer alan 58 adet film ile Anadolu insanının yüreğinden kopan o ince hikâyeleri sizlere anlatılmaktadır. Filmi yapılan türkülerin isimleri aşağıdadır.

Devamı +
Dedektif Lea

Dedektif Lea

Başrolünde Miss France 2000 güzeli Sonia Roland’ın (Lea Parker) oynadığı, genç, sevimli ve iyi eğitimli bir polis memurunun maceraları. Lea’nin arkadaşları bu genç ve işine sevdalı kıza hayranlık duymaktadırlar. Aslında onun gizli servisine üye çok özel bir polis timiyle özel operasyonlara katılan biri olduğunu kimse bilmemektedir. Tabii ki Lea da sırrını çok iyi saklamaktadır.

Devamı +
Eltiler

Eltiler

Oyuncular: Engin Şenkan, Sevinç Aktansel, Betül Arım, Ayşen İnci, Derya Kurtuluş, Ebru Akel, Mehmet Keskinoğlu, Elvan Boran Bir apartman, bir sokak, bir mahalle ve burada yaşanan gerçek hikâyeler. Eltiler, karşılıklı dairelerde oturan iki elti etrafında dönen aile ve komşuluk ilişkileri üzerine kurulu bir komedi dizisidir.

Devamı +
Aşkına Eşkiya

Aşkına Eşkiya

Başrollerini Alişan, Hande Kazanova, Erkan Petekkaya, Sidal Yerlikaya, Selma Sonat ve Sümer Tilmaç’ın paylaştığı dizi bir köyde yaşanan nefret ve amansız bir takibin hikâyesi anlatılmaktadır. Köyün en güzel kızı olan Nazlı ailesi tarafından zorla evlendirilmek istenmektedir. Nazlı ise köyün delikanlısı Kemal’e (Alişan) sevdalıdır. Kemal’in babası Kadir Ağa en yakın dostu olan Şane’nin sevdiği kadın Zehra’yı zorla alıp evlenmiştir. Zehra yıllardır konuşmamaktadır. Şane ise hapistedir.

Devamı +
Aşkın Dağlarda Gezer

Aşkın Dağlarda Gezer

Başrollerini Alişan, Hande Kazanova, Erkan Petekkaya, Sidal Yerlikaya, Selma Sonat ve Sümer Tilmaç’ın paylaştığı dizi bir köyde yaşanan nefret ve amansız bir takibin hikâyesi anlatılmaktadır. Köyün en güzel kızı olan Nazlı ailesi tarafından zorla evlendirilmek istenmektedir. Nazlı ise köyün delikanlısı Kemal’e (Alişan) sevdalıdır. Kemal’in babası Kadir Ağa en yakın dostu olan Şane’nin sevdiği kadın Zehra’yı zorla alıp evlenmiştir. Zehra yıllardır konuşmamaktadır. Şane ise hapistedir.

Devamı +
Kurt Kapanı

Kurt Kapanı

Falçata Kemal (Alişan), sokaklarda büyümüş kimsesiz biridir. Zamanla yeni hapisten çıkan ve sokakta tanıştığı Serdar’ın (Kenan Kalav) can dostu, kardeşi yanından hiç ayırmadığı arkadaşı olur. Tek tek eski arkadaşlarını ziyaret etmeye başlayan Serdar, önce Kuzu İsmail adlı bir kabadayıyı yola getirir. Falçata Kemal de Kuzu İsmail’in adam edilmesinde Serdar’a çok yardımcı olmuştur ve bu nedenle aralarında sıkı bir dostluk başlamıştır.

Devamı +
Bizim Ev

Bizim Ev

Oyuncular: Cüneyt Arkın, Şoray Uzun, Hülya Darcan, İsmet Özhan, Nihat Nikerel, Elçin Avcı, Nilgün Akçaoğlu, Nurettin Özel, Özge Özberk, Özlem Conker, Deniz Oral… Senaryosunu Ömer Lütfi Mete'nin yazdığı, yönetmenliğini ise İsmail Güneş'in yaptığı bu aile dizisi İstanbul’a bağlı küçük bir sahil kasabasında yaşayan iki güçlü ailenin birbirleri ile olan mücadelesini anlatmaktadır.

Devamı +
Kuruntu Ailesi

Kuruntu Ailesi

Türk Sitcomu'nun atası sayılabilecek bir yapıt olan Kuruntu Ailesi, ülkemizdeki gösterilmiş en önemli dizilerden biridir. Kült bir aile dizisi olan Kuruntu Ailesi, içinde barındırdığı komedi unsurları ile de dönem izleyicisinin sevdiği dizilerden birisi olmuştur. Kadrosunda barındırdığı birbirinden önemli isimler sayesinde de beğenilerek izlenen dizi Türkiye'deki sitcom dizi çalışmalarının öncülerinden sayılır.

Devamı +
Shaolin Efsanesi

Shaolin Efsanesi

Bu dizinin ilk 42 bölümlük serisinde çok güçlü Kung Fu yetenekleriyle donatılmış 6 kişi ve öfke dolu bir kızın, Kraliyetin şeytani komutanları ve kötülüğün simgesi haline gelmiş krala karşı masum insanları korumayı kendilerine görev edinmeleri ve bu yolda başına gelenleri izleyeceksiniz. Tehlikenin ve dünyanın en iyi dövüş sanatı Kung Fu’nun hiç eksik olmadığı bu dizide, kahramanlarımızın komik hallerini de izleyeceksiniz.

Devamı +