BELGESELLER

Tarihin Akışını Değiştiren Olaylar

Tarihin Akışını Değiştiren Olaylar

Sadece 24 saatte dünyanın kaderi yeniden çizilebilir mi? Tek bir olayla tarih yeniden yazılabilir mi? Yankıları günümüzde de devam eden tarihi olayların incelendiği bu belgesel, insanoğlunun kaderini, yaşam koşullarını değiştiren olayları anlatılıyor. Daha önce rastlanmamış detaylara yer veren bu belgesel sonuçlarını herkesin bildiği olayların başlangıç hikâyelerini gözler önüne seriyor.

Devamı +
Ãœlkeler

Ãœlkeler

Bu belgeselle farklı ülkelerin tarihini, kültürünü ve geleneklerini tanıma imkânı bulacak, ülkeler hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Her bölümde bir ülkenin komşuları, nüfus yapısı, turistik yerleri, ekonomisi, coğrafyası, iklimi, dini ve dili hakkında bilgiler yer almaktadır.

Devamı +
Dünya Mirası Mekanlar

Dünya Mirası Mekanlar

Dünya Mirası olarak kabul edilen mekânların tanıtıldığı harika bir belgesel. Unesco dünya mirası listesinde yer alan eserlerin en iyilerinden olan 108 adet mekânın tanıtıldığı bu belgeselde, Avusturya, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Costa Rica, Güney Afrika, Küba, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Ürdün, Meksika, Fas, Hollanda, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika, Tayland, Hindistan, Sri Lanka, Nepal, Arjantin, Mısır gibi birçok ülkede yer alan ve Dünya Mirası listesinde kabul edilen yerleri tanıma imkânı bulacaksınız.

Devamı +
Umutsuz Saatler

Umutsuz Saatler

Volkanlar, depremler, salgın hastalıklar, yangınlar, kasırgalar, hortumlar, sel felaketleri gibi jeolojik felaketler bu belgeselin ana konusudur. Beklenmedik bu tür doğal afetlerin insanların yaşamlarını yitirmesine yol açtığı gibi, trajik çevresel yıkımlar gibi acı sonuçları da olabiliyor.

Devamı +
Askeri Teknolojideki GeliÅŸmeler

Askeri Teknolojideki GeliÅŸmeler

Özel izin ile hazırlanan bu seri ile dünyanın en küçük casus uçaklarından, robot bomba imha birimlerine kadar, silahlı kuvvetlerin bu gününü ve geleceğini şekillendiren en son askeri yenilikleri keşfedeceksiniz.

Devamı +
Yakın Menzilli Çatışma Teknikleri

Yakın Menzilli Çatışma Teknikleri

Dünyanın en özel askeri kuvvetlerinin aldığı eğitimleri ve yaptığı operasyonların anlatıldığı Yakın Menzilli Çatışma Teknikleri serisi uzun yıllar özel kuvvetlerde yer almış Terry Schappert tarafından sunuluyor.

Devamı +
Mega Yapılar

Mega Yapılar

Dünyadaki Mega Yapıların nasıl inşa edildiğini, nasıl çalıştığını ve ne amaçla kullanıldığını bu belgesel ile öğrenme imkânı bulacaksınız. Burjul Arap gibi büyük yapılar, USS Enterprise gibi dev savaş uçağı gemileri, deniz altına döşenen dünyanın en uzun Boru Hatları, Dünyanın En Hızlı trenleri ve Mega Buz kırma gemilerinin hem yapılma hem çalışma hikâyelerini bu belgeselde keşfedeceksiniz.

Devamı +
Zirvedeki Mimari Yapılar

Zirvedeki Mimari Yapılar

Bu belgeselde alanında dünya çapında ilk on sıralamasına girmiş mimari eserler on ayrı başlık altında incelenmektedir. Binalar, yapılar ve mekânlar tarafından kuşatıldık. Yaşama şeklimizi etkileyen yapılar, bizi de etkiliyor ve çekiyor. Bu belgesel bizi bu ünlü binaları, yapıları ve mekânları ziyaret etmeye götürüyor.

Devamı +
Büyük Sırlar ve Gizemli Olaylar

Büyük Sırlar ve Gizemli Olaylar

Büyük Sırlar ve Gizemli Olaylar serisi dünyada insanlar tarafından çok merak edilen ama bir türlü nasıl olduğu veya nasıl yapıldığı anlaşılamayan olayları, şekilleri ve yapıları inceliyor. Toplam 13 bölümden oluşan serinin her bölümünde konu başlığı ile ilgili en meşhur 10 ilginç gizemli olaya veya sırra yer veriliyor.

Devamı +
Evrende Yolculuk

Evrende Yolculuk

İnsanoğlunun ilk çağlardan beri süregelen merakı, düşünen ve araştırmacı yapısı hemen her konuda olduğu gibi uzay konusunda da araştırma yapmasına neden olmaktadır.

Devamı +
Teleskopların Gözünden Uzay

Teleskopların Gözünden Uzay

Uzay araştırmalarının büyük bölümünü teleskoplar vasıtası ile yapılır. Bu çalışmaların başını iki uluslararası kurum çekmektedir. Bunlardan biri NASA, diğeri de Avrupa’nın ortak uzay araştırma kurumu ESA’dır. Bu iki kuruluşun farklı gözlem merkezleri vardır.

Devamı +
Bilinmeyen Yönleriyle Uzay

Bilinmeyen Yönleriyle Uzay

Bilinmeyen Yönleriyle Uzay belgeseli tüm yönleriyle evreni ve bu konuda yapılan bilimsel çalışmaları anlatmaktadır. Güneş, Merkür, Venüs, Dünya ve uydusu Ay, Mars, Jüpiter, Satürn ve halkaları, Uranüs, Neptün ve uydusu Miranda ayrıntıları ile anlatılmaktadır. Uzaydaki Kara Delikler, Oort Bulutları, Kuipert Kemeri. Küçük Plüton gezegeni de diğer konu başlıklarından bazılarıdır.

Devamı +
Nobel Ödüllü İcatlar

Nobel Ödüllü İcatlar

Fizik, Kimya, Biyoloji ve Tıp alanındaki keşifler insanlığın hayatını değiştirmiş ve Nobel ile ödüllendirilmiştir. Bu buluşlar bazen bir salgın hastalığa çare bulunup insanlığa büyük fayda sağlarken, bazen de nükleer bomba gibi insanlığa büyük zararlar vermiştir.

Devamı +
Mühendislik Harikaları

Mühendislik Harikaları

Bu belgeselde dünyada yapılan en sıra dışı yapılar ve onların yapımında kullanılan mühendislik detayları anlatılmaktadır. Bulundukları şehirlerin simgesi haline gelen bu yapıları kim nasıl yaptı. Yaparken hangi mühendislik tekniklerini kullandı İnsan aklının dönemin şartlarına göre zorlanarak yapıldığı bu yapılar mimar Dr. Scatto Steedman tarafından yerinde inceleniyor ve yapımında kullanılan teknikler hakkında detaylı bilgiler veriliyor.

Devamı +
Bilim ve Mühendisliğin Öncüleri

Bilim ve Mühendisliğin Öncüleri

Hayatı daha kolay hâle nasıl getirebiliriz düşüncesiyle yola çıkan mucitler, teknoloji bayrağını sürekli bir adım ileriye götürmüştür. Mucitlerin bir işi daha çabuk ya da daha verimli yapma isteği sonucu ortaya çıkan birbirinden farklı binlerce buluş hayatımıza girmiştir.

Devamı +
Dünya Mirası Şehirler

Dünya Mirası Şehirler

Ülkemizden Kapadokya, Pamukkale ve İstanbul’unda içinde yer aldığı Unesco Dünya Mirası listesine girmeyi başarmış şehir ya da bölgelerin en iyilerinden olan 60 adedinin tanıtıldığı Full HD harika bir belgesel.

Devamı +
Dünyayı Değiştiren Yıl, 1945

Dünyayı Değiştiren Yıl, 1945

Beş bölümlük bu belgesel serisinin konusu, ikinci dünya savaşının sonunda bir propaganda olan, barışı kim getirecek sorusuna cevap bulmak için verilen güç mücadelesidir. Barış için verilen savaşın tarafları olan üç büyük müttefik Sovyetler Birliği, İngiltere ve ABD'dir. Her bir bölümde bir ülke lideri üzerinde yoğunlaşılarak, karakteri, olaylara yaklaşımı ve çift taraflı oynadıkları oyunlar ortaya konulmaktadır.

Devamı +
İkinci Dünya Savaşı

İkinci Dünya Savaşı

Bu belgesel II. Dünya Savaşı'nın doğuşunu, gelişimini ve bitişini gerçek görüntüler eşliğinde, dünyanın değişik ülkelerinin tanık olduğu olaylara yoğunlaşarak anlatıyor. II. Dünya Savaşı, 1939-45 arasında yapılmış uluslararası bir savaştır.

Devamı +
KuÅŸluk Vakti

KuÅŸluk Vakti

Özellikle av tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği Erdem Nalbant tarafından hazırlayıp sunulan Kuşluk Vakti programı değişik illerde yapılan bıldırcın, keklik, çulluk, balık ve tavşan avı gibi av maceralarını ekranlara taşıyor.

Devamı +
Köy Bereketi

Köy Bereketi

Kevser Arık’ın sunduğu Köy Bereketi programı memleketimizin doğal güzelliklerini, yemeklerini, kültürünü ve insanlarının sıcaklığını yansıtan, Anadolu'nun ve Anadolu insanının zenginliklerini ekrana taşıyan samimi diyaloglarla bezenmiş bir programdır.

Devamı +
Meslek Hikayeleri

Meslek Hikayeleri

Alın teri; çabayı, gayreti, helalden kazanmayı ve ekmek parasını çağrıştırır diyerek tüm benliğini işine vermiş, şevkle çalışan ve zamana inat mesleklerini yaşatmak için uğraş veren Anadolu insanının muhteşem hikâyesini bu programda izleme imkânı bulacaksınız. Unutulmaya yüz tutmuş meslekleri veya çok az kişinin yaptığı meslekleri hiç merak ettiniz mi?

Devamı +
Şifalı Notlar

Şifalı Notlar

Günümüzde ise şifalı otlar ve bitkisel tedavi yerini bilimsel, kanıt bazlı ve kontrollü deneyler sayesinde güvenilirliği ispatlanmış modern tıbba bırakmıştır. Bu değişimle beraber doğal bitkiler ile çözülmeye çalışılan sağlık sorunları artık kimyasal yöntemlerle elde edilen ilaçlarla tedavi edilmektedir.

Devamı +
Kültür Mantarı

Kültür Mantarı

Günlük yaşantınızın birçok alanında kullanılan birçok şey nasıl ortaya çıktı veya nasıl ve kim tarafından icat edildi merak ediyorsanız Kültür Mantarı programı tam size göre. Bazen yiyecek bazen giyecek ve bazen de ilaç olarak kullandığımız birçok şey aslında nereden geliyor? Bunları ilk kullanan veya icat eden kim. Bu program ile günlük yaşamda sıkça kullandığımız bilgisayardan telefona, gözlükten televizyona, mandaldan toplu iğneye, çikolatadan turşuya birçok alanda; ne, nasıl kullanılmaya başlamış veya nasıl icat edilmiş sorularına cevap bulacaksınız.

Devamı +
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün

Geçmiş, şimdi ve gelecek birbirinden ayrılamaz bir üçlüdür. Bunlardan her birini ayrı ayrı olarak ele almak veya yaşamak, yaşamaya çalışmak birçok sorun getirecektir. Tarihte Bugün programı, insanları bilgilendirme amacı ile geçmişte bugün hangi olayların yaşandığını anlatmak ve toplumu geçmişte yaşanmış olaylar ile ilgili olarak bilinçlendirmektir.

Devamı +
Dipnot Tarih, Mekan ve Bilgi

Dipnot Tarih, Mekan ve Bilgi

Dipnot programı ile tarihin tozlu sayfalarına bir şekilde iz bırakmış mekânları, karakterleri ve efsaneleri hatırlamanıza yardımcı olacağız. Dipnot programının mekân bölümünde insanları bilgilendirme amacı ile geçmişte inşa edilmiş ve olağandışı bir özelliğe sahip ve günümüze kadar bir şekilde ayakta kalmayı başarmış tarihi eserler ele alınıyor.

Devamı +
Sinetürk

Sinetürk

Sinetürk programı son 20 yılda Türkiye'de vizyona giren yerli sinema filmlerinin çekim öncesini ve çekim sürecini anlatıyor. Yapımcı, yönetmen, senarist ve oyuncuların filmlerle ilgili röportajlarının yer aldığı bu belgeselde, film setinde geçen sürece ait görüntülere de yer veriliyor. Oyuncuların hazırlık süreçlerinin sete nasıl yansıdığı gözler önüne seriliyor.

Devamı +
Biyografi

Biyografi

Ülkemizde edebiyat, sinema, sanat, siyaset, ticaret gibi alanlarda haklı bir üne kavuşmuş insanların hayatlarını, eserlerini, başarılarını gelecek nesillere aktarmak amacıyla yapılan bu yapım yalın bir dille hazırlanmıştır. Yapımda Türk Halk Müziği sanatçılarından Türk Sineması’nın önemli sanatçılarına, Türk Edebiyatı’nın ünlü yazarlarından Türk Siyaseti’nin tanınmış şahsiyetlerine kadar birçok ünlü isme yer verilmiştir.

Devamı +
Seyyah

Seyyah

Ekranların beğeniyle izlenen sunucularından Nevzat Yıldırım yollara düşüyor ve ülkemizin farklı illerinden ve ilçelerinden farklı yaşam tarzlarını sizlerle buluşturuyor. Nevzat Yıldırım’ın sunumuyla ekrana gelen Seyyah, ülkemizin dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürleri, ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaralar eşliğinde ekrana taşıyor.

Devamı +
Hayatım Spor

Hayatım Spor

Türk sporuna hizmet etmiş efsane spor adamlarının konuk edildiği Hayatım Spor programı, futboldan basketbola, güreşten haltere ve hatta karateye kadar birçok spor dalında efsane olmuş isimlerin, efsane olma yolunda yaşadıkları zorluklar, kazandıkları başarılar ve sıra dışı hayat hikâyelerini anlatılıyor. Efsane spor adamlarının hayat hikâyelerini anlattığı programın konukları şu isimlerden oluşuyor...

Devamı +
Kanarya Adaları

Kanarya Adaları

Kanarya Adaları doğal yaşam için ayrıcalıklı bir bölgedir. Birçok küçük volkanik adadan oluşan bu bölge, birçoğu bölgeye özgü 13000'den fazla canlıyı içinde barındırır. Günümüze kadar birçok değişim geçirmiş olsa da, adada hâlâ el değmemiş bölgeleri mevcuttur.

Devamı +
Dünyayı Kuşbakışı Seyir

Dünyayı Kuşbakışı Seyir

Dünyayı Kuşbakışı Seyir, dünyanın tamamen farklı bir görünümünü sunan benzersiz bir seyahat belgeseli serisidir. 300 metre yükseklikten yüksek çözünürlüklü kameralarla çekilen ve dünya çapında birçok ödül alan bu belgesel serisi dünyanın en güzel doğal ve tarihi yerleri görüntülenmiştir. Farklı bakış açıları ile çekilen bu yapım izleyiciye müthiş bir seyir zevki vermektedir.

Devamı +
Yenilikçi Ulus

Yenilikçi Ulus

Geçmişin usta bilim öncülerinden bugünün en ileri vizyonerlerine kadar mucit ruhların gerçek bir buluşması olan bu yapım ile bir taraftan yaşantımızı değiştiren eski buluşları izleme imkânı bulacak bir taraftan da geleceği değiştirmeye aday olan mucit ruhların yeni icatlarını görme imkânı bulacaksınız. Emmy Ödülüne sahip bu seride, dünyayı değiştiren büyük buluşlarının ardındaki hikâyeler ve bu buluşların hayata geçirilmesi için gösterilen azim, tutku ve mücadele anlatılıyor.

Devamı +
Bob Ross ile Resim Sevinci

Bob Ross ile Resim Sevinci

Bob Ross ile Resim Sevinci, 1982'den bu yana dünya çapında izleyiciler üzerinde büyük izler bırakan bir seridir. Bu son derece popüler seride dünyaca ünlü ressamımız, resimle hem hobi hem de profesyonel olarak ilgilenen herkes için harika bilgiler paylaşılıyor.

Devamı +
VahÅŸi YaÅŸam

VahÅŸi YaÅŸam

Vahşi dünyada hayatta kalan her zaman en güçlü, en hızlı, hatta en zeki değildir, sadece kendi yaşam alanıyla en iyi bütünleşmiş olanlar hayatta kalabilir. Bu belgeselde, hayvanların yaşamı ve çevre arasındaki kırılgan karşılıklı bağımlılık araştırılıyor ve bu kritik ilişkinin, doğal dünyanın çeşitliliğinden nasıl etkilendiği ortaya koyuluyor.

Devamı +
Yaşam Mücadelesi

Yaşam Mücadelesi

Dünya ne kadar büyük olsa da yaşayacak iyi bir yer bulabilmek o kadar da kolay değildir. Her gün bir yerlerde, hayvanlar kendilerine daha iyi bir yaşam alanı bulabilmek için mücadele ediyorlar. Ve bulduklarında da, yerlerini korumak için savaşmak zorundalar. Bazıları yalnız, bazıları ise ordularla savaşır ve kazanan her zaman hayatta kalır.

Devamı +
Hayvan Cephaneleri

Hayvan Cephaneleri

Hayatta kalma mücadelesi tüm canlıların her gün verdikleri bir mücadeledir. Hayvanlar, sahip oldukları her donanımı hayatta kalmak için doğal cephaneler olarak kullanırlar. Bu sıra dışı belgesel, doğada yaşayan canlılar tarafından beslenmek, statü elde etmek, kaynaklar için rekabet etmek ve güvenlik için rakiplerine karşı verdiği mücadelede kullanılan ilginç araçları ortaya koymaktadır. Çarpıcı görüntüler ve bilgisayar grafikleri ile bu yapım, vahşi yaşamdaki hayatta kalma mücadelesinin gerçek doğasını ortaya koymaktadır.

Devamı +
Özel Kuvvetler

Özel Kuvvetler

Doğadaki acımasız hayat yarışında, bazı hayvanlar özel yeteneklere sahiptir. Görme, duyma, koklama, dokunma, tat alma ve daha birçok sıra dışı özellik. Bu hayvanların yetenekleri onların “doğanın özel kuvvetleri” olarak nitelendirilmelerine neden oluyor. Doğadaki yaşam, sürekli savaş edilerek sürdürülen bir yaşamdır ve bu hayvanlar gözetme, gizlilik, saldırı ve savunma taktikleri konusunda uzmanlaşmıştır.

Devamı +
Vahşi Dünya

Vahşi Dünya

Vahşi Dünya, çevremizdeki doğal yaşam alanlarını ve onun içinde yaşamını sürdüren hayvanları araştırıyor. Kuşların doğal ortamdaki yaşam alanlarından, bir zamanlar maden yataklarının bulunduğu alanlarla çevrili, ormanın derinliklerinde gizlenmiş çarpıcı şelalelere kadar birçok doğal yaşam alanı bu belgeselin çekim alanı içinde yer alıyor.

Devamı +
Hayvanların Süper Duyuları

Hayvanların Süper Duyuları

Hayvanların Süper Duyuları belgeselinde onlara müthiş avantajlar sağlayan muhteşem duyuları keşfedecek ve bazı hayvanların duyu organları söz konusu olduğunda insanlarla kesinlikle kıyaslanamayacağını göreceksiniz. Bazı hayvanların neden bu kadar garip görünen organları olduğunu merak ettiniz mi? Neden yılanların bölünmüş dili var? Veya neden fillerin kocaman kulakları var? Neden bazı yarasalar farklı kulak ve buruna sahipler? Neden güvelerin tüye benzeyen antenleri var?

Devamı +
VahÅŸiler

VahÅŸiler

Vahşi doğanın okyanuslarındaki, açık arazi üzerindeki veya havadaki en güçlü, en hızlı, en tehlikeli, en çekici, en büyük, en zeki, en iyi tuzak kuran, en iyi kamuflaj ustası, en zehirli veya en yetenekli hayvanı sizce hangisi.

Devamı +
Kafessiz YaÅŸam

Kafessiz YaÅŸam

Dünya üzerindeki en muhteşem gösterinin sunulduğu yer şüphesiz ki vahşi hayattır. Savaşmak, iletişim kurmak, yuva inşa etmek, yeni nesil yetiştirmek ve avlamak, en temel hayvan davranışlarıdır. Bu belgeselde, vahşi yaratıkların özgür bir şekilde dolaştıkları yerleri keşfedecek ve onların ibret dolu yaşam biçimlerini görme imkânı bulacaksınız.

Devamı +
Jao'nun Gizemli Dünyası

Jao'nun Gizemli Dünyası

Bu harika belgesel serisinde Botsvana’daki Okavango Delta’sının kalbinde yer alan Jao adasında yaşayan hayvanların yaşam mücadelesi anlatılmaktadır. Etrafını çevreleyen sel suları tarafından izole edilmiş cennet gibi bir yerde birçok gizemli yaratık yaşamaktadır.

Devamı +
Yaşam Savaşları

Yaşam Savaşları

Bu harika belgesel serisinde Botsvana’daki Okavango Delta’sının kalbinde yer alan Jao adasında yaşayan hayvanların yaşam mücadelesi anlatılmaktadır. Etrafını çevreleyen sel suları tarafından izole edilmiş cennet gibi bir yerde birçok gizemli yaratık yaşamaktadır.

Devamı +
Hayat Yarışı

Hayat Yarışı

Bu belgeselle farklı ülkelerin tarihini, kültürünü ve geleneklerini tanıma imkânı bulacak, ülkeler hakkında kısa bilgiler bulacaksınız. Her bölümde bir ülkenin komşuları, nüfus yapısı, turistik yerleri, ekonomisi, coğrafyası, iklimi, dini ve dili hakkında bilgiler yer almaktadır.

Devamı +
VahÅŸi Åžehir

VahÅŸi Åžehir

Singapur dünya genelinde adından söz ettiren önemli bir turizm ve ticaret merkezidir. Bir tarafta modern yapıların diğer tarafta ise tropikal ormanların yer aldığı Singapur’un sıra dışı bir vahşi yaşamı vardır. Timsahlar, su samurları, makaklar ve kuşlar, gökdelenler ile kaldırımlar arasında yaşamaktadır.

Devamı +
Meşe Ağacının Mevsimsel Değişimi

Meşe Ağacının Mevsimsel Değişimi

2016 yılında “En İyi Bilim Belgeseli” ödülünü kazanan ve 400 yıllık bir meşe ağacının dört farklı mevsimde verdiği farklı hayatta kalma stratejilerini anlatan bu yapım bizi meşe ağacının sıra dışı yaşamında muhteşem bir yolculuğa çıkarıyor.

Devamı +
Muhteşem Dalış Noktaları

Muhteşem Dalış Noktaları

Kızıldeniz, Karayip Denizi, Hint Okyanusu... Bunlar gezegenimizde dalış için dünyanın en iyi yerleri olarak biliniyor. Aynı zamanda dünyanın en güzel suları ve şüphesiz dalış yapmak için de en iyi yerler. Sualtı dünyasını tanıtmak için yapılan en iyi yapımlardan biri olan bu seri sizleri, dalış yapılan sahildeki yerel kültürlerle ilgili de bilgilendiriyor.

Devamı +
Okyanusların Keşfi

Okyanusların Keşfi

Dünyamızın muhteşem mavi denizlerini meşhur Japon deniz bilimci Masakazu Nagata tarafından keşfedildiği bu yapım iki sezondan oluşuyor. Bu yolculukta bize rehberlik edecek olan Nagata şu ana kadar dünyanın 70 ülkesinin denizlerini incelemiş olan oldukça meşhur bir okyanus araştırmacısı.

Devamı +
Mavi Dünya

Mavi Dünya

Jonathan Bird ile Mavi Dünya, deniz, doğa ve sualtı görüntü yönetmeni Jonathan Bird'ün hazırladığı, bir belgeseldir. Belgeselde, hayvanlar hakkında bilgiler verilirken, deniz araştırmaları ve su altındaki yeni keşifler de dâhil olmak üzere çeşitli konular en ince detayları ile ele alınıyor.

Devamı +
Barney'in Mercan Adaları

Barney'in Mercan Adaları

Avustralya'daki mercan adalarının harika dünyasına, Barney ve Gemma ile dalarak, oldukça ilginç, çılgın ve korkunç yaratıklar keşfedeceksiniz. Ve dahası, burada yaşayan canlıların hemen hepsi birbiriyle bir şekilde bağlantılı! Bu seri su altında yaşayan canlıların harika dünyalarını anlatıyor.

Devamı +
Okyanusların Gizemli Yerleri

Okyanusların Gizemli Yerleri

Bu belgesel serisinde yeryüzünün en güzel denizlerine ve okyanuslarına doğru harika bir yolculuğa çıkacak ve bu sayede muhteşem güzelliklere sahip harikulade deniz yataklarının keşfedeceğiz. Üstelik bu yolculuk denizlerin insanoğluyla olan bağlantısını bulmamıza yardımcı olacak.

Devamı +
Akdenizin Hazineleri

Akdenizin Hazineleri

Akdeniz'in kıyısında yer alan büyüleyici güzellikte yerleri, yüksek görüntü kalitesinde çekimlerle göz önüne seren zevkle izleyeceğiniz harika bir belgesel. Bu belgeselde bir yandan denizin altındaki doğal güzellikleri ve birbirinden harika canlıları izlerken bir yanda da bir döneme damga vurmuş yerlerin tarihine şahitlik edeceksiniz.

Devamı +
YaÅŸayan Manzaralar Koleksiyonu

YaÅŸayan Manzaralar Koleksiyonu

Başta Türkiye olmak üzere dünyanın manzarası ile meşhur en güzel yerlerinden doğa görüntülerinin yer aldığı bu seride izlemeye doyamayacağınız manzaralar yer alıyor. Bazen timelaps ile bazen drone ile çekilen görüntülerin yer aldığı serinin tüm bölümleri konusunda uzman bir ekip tarafından çekilmiştir.

Devamı +
Hayvan Arkadaşlarım

Hayvan Arkadaşlarım

Bu seride, vahşi doğada yaşayan hayvanların nasıl doğduğu, nerelerde yaşadığı, nasıl avlandığını, ne ile beslendiği, aile ilişkileri, fiziksel özellikleri, komşuluk ve aile ilişkileri, dostları ve düşmanları gibi konular bir anne ve yavrunun dili ile anlatılıyor.

Devamı +
Atlarla Tarihin Ä°zinde

Atlarla Tarihin Ä°zinde

1842 de, Dick King adında biri, yol arkadaşı Ndongeni ile birlikte Güney Afrika yer alan Natal bölgesine yardım getirmek için Durban şehrine doğru yola çıkar. Tarihin akışını değiştirecek olan bu yolculukta 950 kilometrelik yolu 10 gün içinde geçmek zorundadırlar ve bunu başarırlar.

Devamı +
At Üstünde Safari

At Üstünde Safari

Kameradaki karşısında en iyisini ortaya koyma kabiliyeti ile tanınan sunucu Darley Newman, izleyicilerin oldukça yoğun bir şekilde ilgisini çeken ödüllü serisi Equitrekking’de at üstünde dünyayı geziyor. Darley, Equitrekking serisi ile beş adet Emmy Ödülü ile onurlandırılmıştır. Kosta Rika'da San Carlos Vadisi'nin yemyeşil ormanlarını at üstünde keşfediyor ve sıcak hava balonuyla gezintiye çıkıyor. İskoçya'nın harika manzaralı vadilerini midilli atlarının üstünde dolaşıyor, Galler’de muhteşem manzaralı yerlerde tarihi ve doğal yerleri geziyor. Belize’nin balta girmemiş ormanlarını at üstünde dolaşıyor.

Devamı +
Atlılar

Atlılar

İnsanoğlunun tarihteki yolculuğuna şahitlik eden en sadık arkadaşlarının yaşamlarını araştırmak için dünya çapında bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

Devamı +